hány munkanap van egy évben?

hány munkanap van egy évben?

250 munkanap van átlagosan egy évben.

ubu1
ubu1
Minden évben más. Ha csak nagyjából kell, havi 22 és évi 250 munkanappal szoktak számolni.

Tudományosabban: Egy évben átlagosan 265,2425 nap van (a szökőévek gyakoriságát is figyelembe véve). Ennek 5/7-ed része, vagyis átlag 260,8875 nap esik hétköznapra, ami alapvetően munkanap.
Vannak viszont munkaszüneti napok: Magyarországon jelenleg nyolc ezek közül (január 1., március 15., május 1., augusztus 20., október 23., november 1., december 25-26.) dátum szerint adott, ezek 5/7 valószínűséggel esnek hétköznapra. Vagyis átlagosan 5,7142857 ilyen nap van. [Itt figyelembe vettük, hogy az év azonos valószínűséggel kezdődik a hét bármely napján és így ezek az ünnepek is azonos valószínűséggel eshetnek a hét bármely napjára, mert az egy évben lévő 355 vagy 366 nap és az egy héten lévő 7 nap relatív prímek.] Van továbbá Magyarországon két ún. mozgó ünnep (húsvét hétfő és pünkösd hétfő), ezek nevükből adódóan mindig hétköznapra esnek. Tehát a munkanapok száma a hétköznapok számához képest átlagosan 7,7142857 nappal kevesebb egy évben.
Mindezek alapján átlagosan évi 253,1732143 munkanap van, ami havi átlagban 21,0977679 munkanap.

Köszönöm a válaszokat!

TOM
TOM
Minél kevesebb, annál jobb!

Doki0717
Doki0717
Engem az érdekelne, hogy a könyvelők hány munkanappal számolnak az éves elszámoláskor?

Neo
Neo
Hát ez attól függ, hogy a munkavállaló hány napra van bejelentve a munkáltatóhoz, szerintem ezt előre lehet tudni.
Minden esetre a pontos választ nem tudom, kérdezz meg egy könyvelőt.

250 munkanap van egy évben.

névtelen
névtelen
Király, köszi!

Attól függ, hogy szabadúszó-e vagy sem. Ha van, akkor egyszerűen nem lehet hétvégét. Az Instaforex-szel dolgozom https://www.trustpilot.com/review/instaforex.com, és úgy döntök, hogy van-e szabad időm.

Írj választ, oszd meg a tudásod másokkal!


Kapcsolódó témák

4 válasz
661 megtekintés
28 válasz
8e megtekintés
8 válasz
4e megtekintés
0 válasz
33 megtekintés
18 válasz
5e megtekintés