Mi a véleményetek az Avon MLM rendszerről?

Mi a véleményetek az Avon MLM rendszerről?

Szia!

Az Avon nem MLM! Én is avonos vagyok, átlátom a rendszert, s nem úgy működik, mint pl. az Oriflame. Itt te döntöd el, törzsvevő leszel, vezető, vagy tanácsadó/nő. Mindnek vannak feltételei, de egy főleg Amit megrendelsz saját néven, azt ki kell fizetni 14 napon belül Kedvezményekben részesülsz, de pl. tanácsadóként, vagy törzsvevőként senki nem fog szólni, mint az MLM rendszerben, hogy építkezz!
Üdv:Rita

Szia Rita!

Nem tudtam, hogy ez így működik!
Akkor elnézést, ha félreértettem. Valamit akkor nem jól értettem, amikor erről olvastam.
Mert mostanában gondolkodtam el azon, hogy valamilyen plusz bevételre kellene szert tennem, és MLM rendszeren gondolkodtam, vagy valami hasonlón, ezért tettem fel itt a kérdést, hátha van valakinek tapasztalata. De akkor örülök, hogy ezt a félreértést tisztáztuk.

Jó hogy van itt valaki, akinek van ezen a területen tapasztalata. Örülnék neki, ha leírnál pár gondolatot erről a rendszerről, egyfelől nekem, másfelől meg azoknak, akik ezt olvassák.
Mondjuk arra gondolok, hogy milyen előnyei vannak számodra?
Vagy hogy pl. Te miért csatlakoztál?
Meg még pár dolgot, ami eszedbe jut, és fontos tudni?

Köszönöm a válaszodat előre is.

Szia Gábor!

Nos az Avonnál többféle lehetőség van. Egyrészt spórolhatsz, mert ha mást nem is, de az alapvető tisztálkodási szerek megrendelésével kedvezményben részesülsz, s ha van ismeretségi köröd, család, barátok, kollegák, akkor tőlük is tudsz megrendelést felvenni, s ezzel is keresel pénzt. A kedvezmény mértéke összegtől függ,. Ha vezető szeretnél leni, akkor némi tanulási folyamat után saját csapatot tudsz építeni. S itt jön az MLM kérdése most, igaz? Itt lehetőséged van megelőzni bármikor azt, aki úgymond kinevezett avon tanácsadónak, koordinátornak. Azonban nincsenek oldallábak, piramisok s egyéb. Amennyit te értékesítesz, az után kapsz kedvezményt, valamint rengeteg plusz lehetőséget. Ezt csak a beregizettek látják az oldalukon. Vezetőként fix kedvezményt kapsz a vásárlások után, amellyel ha ügyes vagy, akkor egy második fizetést össze tudsz szedni, s nem kötelező vállalkozónak sem lenned, mint máshol. Én sokáig keresgéltem anno olyan céget, amely nem MLM, s folyamatosan tudom végezni, meg tudom vásárolni a minőségi termékeket sokkal olcsóbban mint az áruházakban,neve van és nem egy múlandó cég. Ugye nem kell mondanom, hogy nőként szeretem ha friss a sminkkészletem, ha időben megkapom az új információkat újabb és újabb lehetőségekről, s akár versenyezhetek önmagammal és másokkal. Egy nagy családom lett, s jó érzés hogy a mai rohanó világban tartozom egy olyan hatalmas csapathoz, akikre mindig számíthatok. Konkrétan én vezető vagyok, gyorsan értem el ezt a célt, mert akartam, s hosszútávban gondolkodtam, de "csak" vevőként kezdtem én is. Gyorsan váltottam, pár kampány után, mert rájöttem, hogy szeretek segíteni másoknak, s itt megvan a lehetőségem erre. Persze előtte voltak próbálkozásaim nekem is máshol, de az MLM rendszerekbe semmit nem értem el soha. El voltam keseredve, hogy mennyire alkalmatlan vagyok a feladatra, de itt megkaptam minden segítséget, s miután úgy éreztem, megtaláltam amit kerestem, minden ment simán. S nem évtizedekről beszélek, hanem másfél évről! Szerintem akármivel foglalkozik az ember, ennyi idő alatt kevés helyen lehet elérni mindazt, amit kitűzöl célként magadnak, főleg alkalmazottként nem tudod elérni mondjuk a fizetésemelést. S ha már annyi írok a pénzről, hozzáteszem, hogy ez sem egy utolsó motiváció, hiszen ez egy szükséges dolog a létfenntartáshoz. A lehetőségek mellett telefonos vonalunk is van, amellyel nagyon kedvező feltételekkel tudunk beszélgetni, sőt az ország összes avonosa ingyen beszélhet egymással. Ez is hatalmas költséget vett le a vállamról. Egyszóval minőségi termékeket használok, s mivel sok a vevőm, a kedvezmények futják a saját rendeléseimet, sőt még marad is rendesen megtakarításom, így másra többet tudok költeni, van egy nagy családom, akikkel időnként összejövünk, s jókat beszélgetünk, s van mindig lehetőségem előrébb lépni, versenyezni, s megnyerni sok olyan programot, amiről előtte soha álmodni sem mertem volna. Pl. idén a szülinapomra nyertem pont egy átalakítjuk programot, amely exkulzív helyen egy teljes átalakítást jelentett. A nap végére nem ismertem magamra, s ezt nem 6 kg festékkel érték el, hanem újabb arcomat mutatták meg nekem az öltözködésben, a sminkben, frizurában stb. Evvel mégjobban magamra találtam, s bezsebelem naponta a dicsérő szavakat. számomra fontos ez is, egyfajta elismerés, amelyet másképpen soha nem tudtam volna elérni. Gondolom észrevetted, hogy konkrét számokat sehol nem írok. Nos nem a titok részét képezi, azonban soha nem dobálózunk számokkal, mert aki nem két nap alatt akarja megváltani a világot, s céljai vannak, az úgyis időben minden apró részletet megtud. Ha maradt benned kérdés, vagy akár másban, szívesen válaszolok mindenkinek rá!
Üdv:Rita

Rita! Köszönöm a hosszú leírást, ez igazán részletes volt!

Ami még eszembe jutott: ha belépek az avonba, mint továbbértékesítő, akkor miért nálam vásárolnak az ügyfelek, és miért nem a boltban? Én olcsóbban tudom adni, mint a bolban?

Örülök, hogy ez nem egy MLM rendszer. De azért nehéz elképzelni, hogy én egyedül annyit forgalmazzak, hogy legyen belőle egy jövedelem kiegészítésem. Hogyan lehet ennyit forgalmazni? Hogy csinálod?

Szia!

Ennek az a lényege, hogy azért tőled vásárolnak, mert benned bíznak meg!-na ez csak egy apró momentum! Pl. nekem az összes szomszédom, barátom, barátnőm, családom, régi iskolatársam, stb. tőlem rendel termékeket. Minden kampányban -ez 3 hetente van- adom nekik a következő katalógust, s ami kifogy otthon, azt pótolják, valamint a sok-sok újdonságot is kipróbálják. Avon üzletben meg tudod venni a termékeket, de ott nem kapsz árkedvezményt rájuk, egy fillért sem! Te katalógus áron értékesítesz, de kedvezményes áron kapod a terméket. A hogyan lehet sokat forgalmazni kérdésre a válasz annyi, hogy aki egy találkozón részt tud venni, lépésről-lépésre megkapja a segítséget ahhoz, hogy el tudjon indulni. Ezért nem szeretek kiragadni részinformációkat, mert összefüggésében átlátható a téma. ez kb. 1-1.5 órás megbeszélés, a kezdetektől kezdve, a hogyan lépjünk túl a kérdéseken, ki legyen a vásárlónk, hogyan értékesítsünk neki, stb. kérdésekre szépen sorban választ ad. Amit én felhasználok a vevőkörömben az, hogy alapjáraton felhívtam mindenkinek a figyelmét arra, hogy a mindennapi tisztálkodási szereit kényelmesen, fotelből meg tudja vásárolni saját néven, s kedvezményt kap rájuk. Aki nem élt ezzel a lehetőséggel - ide sok okot írhatnék - annak én rendelem meg, s zsebelem be a kedvezményt a sok kifogás között banális dolgok vannak: pl. nem ért az internethez, nem tud rendelést leadni-ez főleg idősebb vevőimnél probléma, vagy pl. sehová nem regisztrál be, mert anno MLM rendszerrel próbálkozott, s nem sikerült neki és szkeptikus, viszont a termékeket szereti és kéri mindig. Cégeknél a dolgozók a legjobb vásárlók! Pl. ha a munkahelyeden szétnézel, hány "koszos embert látsz"? Valószínűleg mosakodnak, krémeket használnak, s a férfiak még borotválkoznak is. Iskolákban, baráti körökben, s számos helyen tudsz óriási forgalmat csinálni magadnak. Röviden ennyi bepillantást abba, hogyan kezd el építeni a vevőkörödet. Egy biztos, az első lépés mindig a legnehezebb, utána megy magától, mert aki egyszer kapott tőled egy katalógust, az tutira követelni fogja kampányról-kampányra. S most nem is beszélek a Karácsonyi forgalomról, mert akkor aztán levegőhöz is alig jut az ember!
Üdv:Rita

Igen, fontos a fokozatosság, én is azért indítottam ezt a témát, mert nem akarok fejjel menni a falnak. Szeretek a dolgoknak először utánaolvasni, illetve megkérdezni más emberek véleményét. És amikor már tudom, hogy ez az, ami kell nekem, akkor viszont nem habozok sokat. Akkor gyorsan lépek.

Tényleg karácsonykor sok barátod vásárol tőled?

Szia!

A karácsonyi időszak az év legfontosabb időszaka. Rengeteg dolgot vásárolnak, aki nem tudja mit ajándékozzon a társának pl. parfümöt vesz, sokan meg a díszes csomagolású "hasznos" termékeket. Csajoknak, pasiknak karórákat, ékszereket, táskákat stb. Bár év közben is veszik ezeket alkalmakra, vagy ha tönkrement az előző amit használtak. S ami számomra meglepő, még a január is forgalmas

Értem és akkor ez azt jelenti, hogy karácsonykor nagyot lehet kaszálni?

Ennek a munkának a lényege. Ha karácsonyra nagy vevőkört szeretnél, akkor szépen lassan fel kell emelni a fenekedet és elindulni. Persze ez ismeretségi körtől, kommunikációtól stb. is nagyban függ. Viszont aki tud kérdezni, mint ahogyan te is, azt érdekli a dolog, s ez az alapja.

Én alapos ember vagyok, és úgy gondolom, jók a kommunikációs képességeim. Legalábbis a barátim ezt állítják rólam. Szerinted ez előny?

Persze hogy előny! Most gondolj bele, ha nem kommunikatív valaki, hanem bebújik a csigaházába, akkor hogy ad át információt? tőmondatokkal? Nos abból nem lépsz előbbre, sőt továbbállsz, mert nem kelti fel a figyelmed Az üzleti élet bármely területén tudni kell felvenni a hangot az emberekkel, kommunikatívnak, nagyon nyitottnak kell lenni. Ez az, ami "előző életemben" hiányzott. Belém fojtották a véleményem, s úgy éreztem megfulladok. gondolom nem ismeretlen ez az érzés számodra sem. Persze tényeket kell közölni-visszatérve ide az avonhoz,, viszont nem mindegy, hogy felolvasod egy bársonymappából, vagy intuitívan, emberre szabva, a habitusához igazodva beszélsz vele. Az egy másik dolog, hogy a tényközlés ebben az esetben valós adatokról szól, s néhány kötelezően elsajátítandó mondanivalót takar. Ez a korrekt tájékoztatás alapfeltétele. Tapasztalataim szerint, aki gyorsan tanul, annak egyik oka az érdeklődés mivoltja, aki gyorsan beszél, s gyorsabb a reakcióképessége mint az átlagemberé- s itt senkit nem minősítek, csak tényt közlök- az az ember gyorsan előre tud lépni, s jó üzletet épít fel magának. Persze aki megfontoltabb, simán el tudja sajátítani a fent leírtakat, legfeljebb lassabban halad, de néha biztosabb talajon áll. Ez is emberfüggő. Szerencsére nem vagyunk egyformák, s mindenki tanulhat a másiktól. Mi avonosok tapasztalatokat cserélve nagyon sokat tanulunk egymástól. Ez egy nagy család

Igen, én is ismerem ezt az érzést. Engem elnyomtak gyerekkoromban, mert nagy családban nőttem fel, és én voltam a legkisebb a családban. 5 testvérem volt, persze mindenki idősebb volt nálam, és hát így persze nehéz érvényesülni. Amikor aztán idősebb lettem, akkor rájöttem, hogy nem kell engem félteni, mert szinte bárkit az asztal alá tudok beszélni. De ehhez kell egy olyan társaság, ahol az ember ki tud bontakozni. Én azért elég jól megedződtem. És tudom azt, hogy ennél csak jobb lehetek. Csak az a baj, hogy a jelenlegi munkában nem csinálhatok azt amit akarok, vagy nem mondhatom azt, amit akarok. A főnököm megmondja nekem, hogy mi az amit csinálni kell, és ebből már egy kicsit elegem van. Szárnyalni akarok, ki akarok bontakozni, valami olyan munkára vágyom, ahol végre önmagam lehetek. Nálatok van aki megmondja, hogy mit mondhatsz, és mit nem, vagy azért neked meg van a szabadságod ezen a téren?

Természetesen vannak etikai szabályok, amiket be kell tartani. Van egy forma, amihez tartjuk magunkat, viselkedésben, öltözködésben stb. Azonban nem áll a sarkunkban senki, hogy tiporjon, inkább segítenek, ha valamiben netán elakadsz. Azt amit leírsz, vagy elmondasz a cégről, természetesen csak annyi és csak az lehet, ami valós adaton alapul. Pont ezért nem teszem ki ide sem, hogy mivel mennyi lehet a jövedelmed, hogyan értékesíts, milyen eszközpark áll melletted, stb. Ez etikátlan, kizárólag a hivatalos tájékoztatón mondom el. Egy biztos, ha keményen dolgozol, van cél, ami előtted lebeg, s nem munkaként, hanem hobbiként végzed ezt a tevékenységet, csak akkor érvényesülsz. Amúgy a pasik nagyon alkalmasak erre a feladatra, hiszen ha azt nézzük, hogy a hazai igazgató is férfi, akkor mindent elárultam Itt a kibontakozás csak pozitívan hat, ha nyitott személyiség vagy, gördülékenyen tudsz haladni

Ez abszolút korrekt hozzáállás úgy gondolom. Egyre jobban tetszik nekem ez az Avon. Te mennyi idő alatt szántad rá magad, hogy csatlakozz?

Az én csatlakozásom a másfél órás tájékoztató közben történt meg, kb félidőben, amikor a konkrét lényeg megvolt Veszíteni valót nem láttam, hiszen nincs is, akkor miért ne? Én ezt így gondolom a mai napig is A célom az volt, hogy pöröghessek, emberek között legyek, spóroljak és pénzt keressek stb. Amikor láttam, hogy mindez megadatik, akkor már tudtam, hogy magamra találok ennél a cégnél, s igazam is volt. Mára már ha akarnék sem tudnék továbbállni, mert a sok-sok vevőnek felelősséggel tartozom úgy érzem. A kollegák meg az óriási családomat jelentik, ilyet azelőtt soha nem tapasztaltam, s a mai világban ilyen erős összetartó "banda" nem igazán van.

Mekkora a vevőköröd?

Szia!
Nekem nagy, kb. 60 ember, de nem rendel minden kampányban mindenki, kb- 40% az aki mindig rendel, a többiek 2-3 kampányonként. Egy kampány 3 hétig tart.

Na ez jó! Akkor úgy számolom, hogy azért szinte minden napra van 1-2 rendelésed, nem?

Igen, így is lehet számolni, bár én még napra soha nem bontottam le a rendelések mennyiségét

Az a lényeg, hogy pörögjön, folyamatosan pörögjön!

Tényleg, és ha nekem van egy saját boltom, és ott akarom forgalmazni az Avon termékeket, azt megtehetem? Vagy csak személyesen lehet értékesíteni?

Nem, boltban, piacon stb. helyeken nem árusítható! Viszont anno volt rá lehetőség, hogy akinek az árukészletével nem ütközött, pl. drogédia, kapott engedélyt ott árulni. Erre mostanában nem adtak ki engedélyt, de már sokan kérték, s amit kérünk az egy idő után meg is valósul. Pl. bébitermékek is megjelentek, nagy igény van rá, rengeteg anyuka veszi a babájának, s ez sem olyan régóta van. Kértük, megkaptuk

Nekem egy csomó barátomnak vagy babája, szerintem tudnék hozni pár vevőt

Jól gondolkodsz! Az üzlet egyik alapja ez, a kreatív gondolkodásmód.

Hát igen ismerem a barátaimat, szomszédaimat, rokonaimat. Tudom, hogy ki kb. mit szokott használni, így fel tudom mérni a potenciális ügyfelek igényeit. Szerinted írjak egy listát?

Igen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hajrá, jó úton haladsz!

Én is remélem. Aztmondja, hogy összeírtam 73 nevet, most. Ma egy kicsit unatkoztam, volt egy kis szabadidőm. Meg még a facebookon van 534 ismerősöm. Hogyan tovább?

A legegyszerűbb az lenne, ha találkoznánk és nekiesnél a munkának Úgy látom megy ez nagyon neked! Értékesíteni addig úgysem tudsz, amíg nincs meg az eszköz a kezedben, de persze a névsor az tutira jó lépés és a face' is!

Jó hát csak úgy összeírtam, mert épp unatkoztam. De hát gondolom ez később is jól jön még nem?

Igen, nagyon jól fog jönni neked!

Na! Elkezdtem csinálni egy Excel táblát, úgy hogy: név, telefonszám, emailcím. Majd folyamatosan írok még bele adatokat. Jó lesz?

Nagyon ügyi vagy! Hajrá! Egy lépéssel előrébb léptél, így belevágni már totál egyszerű lesz!

Szabadidőmben folyamatosan írok bele, aztán majd egyszer csak kész lesz.

Megsúgom, soha nem lesz kész s ez pozitív kritika, de rájössz magadtól is a névsorod írása közben, hogy miért nem fogysz ki belőle! Hajrá!

Gondolom a barátaim beajánlhatnak másoknak is, ugye?

Persze! sőtttttttttttttt, máris alakult a címlistád ezzel na ugye hogy kimeríthetetlen a forrás?

És a barátaim barátainak a barátai? Ő velük mi a helyzet? Őket is be lehet hívni?

Be persze soha nem lehet tudni, kiből mi válik, a sok rejtett erő és kreativitás előhozható, sőt elég gyorsan nyilvánvalóvá is válik

Hát ez így van! Elsőre is meg lehet mondani valakiről, hogy fogja csinálni, vagy ez csak akkor derül ki, ha már csinálja?

Az első beszélgetésnél már le lehet szűrni, kinek milyen adottságai vannak ehhez, azonban ha szorgalommal nem párosul, akkor egy kevésbé kommunikatív, de irányítható fél is lehet sikeres. A saját tapasztalatom az, hogy aki elkezdi és be is fejezi gyorsan, az nem volt következetes, nem látta át a rendszert stb. Aki akarja, annak menni fog! Én mindenkinek, aki ki akarja próbálni magát, esélyt adok, s rjta áll vagy bukik, hogy él-e a lehetőséggel.

Igen, végülis mindenki csak saját magára számíthat,. nem igaz?

Ha az Avont mint globális céget nézzük, akkor nem teljesen! Sok segítséget nyújt a cég, meg a már ezzel a tevékenységgel foglalkozók is!- viszont aki nem akarja csinálni, s nem is teszi ezt, azt hagyjuk, had menjen

Szóval akkor nem rivalizáltok egymással, hanem segítitek egymást?

Így van! Nekem nem jobb attól, ha te többet-vagy kevesebbet keresel! Ez nem MLM!

És akkor neked az miért éri meg, hogy mondjuk engem behozol a rendszerbe? Ezért Te kapsz valami jutalmat?

Jutalmat? Ez nem olimpia! De ha jutalom, hogy "foghatom a kezed", amíg be nem indul nálunk a pályád? akkor igen, kapok jutalmat

De akkor mi motivál, hogy itt a fórumon toborozz új tagokat?

Nem toborzok, csak beszélgetek! Aki akarja úgyis belefog, aki nem, az nem. Egyszerűen elmondtam, mivel foglalkozom, feltártam egy lehetőséget.

Nagyon jól tetted

örülök neki, ha segíthettem

Engem inspirál az, amit csinálsz!

Engem is de köszönöm, s örülök neki, hogy van némi "hatásom"

Hát persze, hogy van hatásod!

Köszi! Azért nem mindenki lelkesedik így, mint te, bár nem vagyunk egyformák!

Én lelkes vagyok, már alakul az excel táblám

nem hallottam még róla

Ügyes vagy! Hajrá!

Köszönöm majd még jelentkezek.

Rendben, szép estét

Neo
Neo
kanyarodjunk vissza a témához inkább

Meg lehet próbálni, aztán vagy bejön, vagy nem.

névtelen
névtelen
Én nem vagyok híve semmilyen MLM rendszernek sem.

Én sem hiszek az MLM rendszerekben, szerintem dolgozni kell!

Szia én Magyarországon egyedülálló kombinált élőflórás készítményekkel foglalkozok. Ezek a termékek 100%-osan Magyar készítmények, olyan helyről ahol a gyártás és a forgalmazás is egy kézben van. A termék abban más a többi patikában kapható “vitamintól”, hogy a benne levő probiotikumok helyreállítják a bélflóra állapotát és a helyreállított bélflórán keresztül fel tud szívódni a termékben levő hatóanyag. Küldöm a weboldal linkjét, ahol megtudod nézni a termékeket

https://www.nics.hu/Default.aspx?felulet=oldal_termekek_nyito_oldal&reklam_tanacsado_id=0H3100000000000000000000


Maga a rendszer felépítése nagyon egyszerű. 1 db éves kiszerelésű terméket kell vásárolni, majd kiválthatod a törzsvásárlói kártyát ami mellé kapsz egy katalógust, minimum 18%-ot minden termék után valamint egy saját linket. És ezután nincs más dolgod csak ajánlani a termek valamint a saját linkedet. Az oldalon található egy ingyenes visszahívás fül. Ha a te linkedről érkezik a visszahívás a kollégák kezelik eladják a terméket és neked megy a jutalék, egy link megosztásával.

Írj választ, oszd meg a tudásod másokkal!


Kapcsolódó témák